Automatyczne systemy magazynowe: Ubrania

Rynek tekstylny rządzi się swoimi prawami. Ilość producentów ubrań, zarówno tych bardzo znanych marek, jak i tych kompletnie nieznanych, przyprawia o zawrót głowy. W dobie globalizacji i sklepów sieciowych każdego dnia tony ubrań podróżują po całym świecie. Są nie tylko sprzedawane w milionach sklepów, ale również składowane w tysiącach magazynów. Jednak w wypadku magazynowania ubrań należy pamiętać, że wymagają one specjalistycznych systemów do składowana i wysyłek.

Na ostatnią chwilę

Najprościej wytłumaczyć systemy składowania ubrań na podstawie działalności tzw. sieciówek. Pojedyncze sklepy, przeważnie znajdujące się w centrach handlowych nie mają możliwości przechowywana dużych ilości produktów. Dlatego produkty dosyła do się do sklepów z magazynów. W wypadku ubrań zaplanowanie wysyłki nie jest jednak takie proste, jak w przypadku innych towarów. Sklepy nigdy nie są w stanie przewidzieć, jaki model, kolor i rozmiar z ich oferty będzie najchętniej kupowany. Dlatego najczęściej zdarza się, że ubrania są zamawiane z magazynu na ostatnią chwilę. Czasami sklepy danej sieci w różnych miejscach w tym samym mieście potrzebują nagle zupełnie innych towarów, a dostawę trzeba rozsądnie i ekonomicznie zaplanować.

Automatyczne systemy

Takie zarządzanie towarem wymaga specjalistycznych systemów, które poradzą sobie z magazynowaniem i wysyłką ubrań tak, aby w dostawach nie było opóźnień. Magazyny na tekstylia muszą oczywiście cechować się odpowiednią budową i maszynami, które pozwolą na transportowanie ubrań po magazynie bez szkody dla nich. Im wyższa jakość ubrań, tym producenci mają wyższe wymagania co do systemów. Budowa systemu do magazynowania tekstyliów wymaga wsparcia specjalistycznej firmy, która zna specyfikę branży i umie dopasować do niej najlepsze rozwiązania. Każdy system powstaje w ścisłej współpracy  z producentem ubrań, aby inżynierowie mogli w nim uwzględnić też specjalne życzenia swojego klienta. Dzięki zautomatyzowaniu magazynów skład i pobieranie produktów jest niezwykle wydajne i oszczędne.