logistyki magazynowej

Logistyka magazynowa zajmuje się między innymi zarządzaniem łańcuchem dostaw, magazynowaniem towarów oraz ich dystrybucją, a także organizacją pracy w magazynie. Jakie rozwiązania stosowane są w celu zwiększenia ergonomii logistyki magazynowej? Zapraszamy do wpisu.

 

Automatyzacja procesów magazynowych

Wdrożenie i prowadzenie efektywnej logistyki magazynowej jest niezwykle ważne dla konkurencyjności oraz rozwoju firmy. Jest to także wyzwanie, z którym muszą sobie poradzić przedsiębiorcy chcący usprawnić organizację zarządzenia magazynem. Jednym z rozwiązań usprawniających procesy magazynowe jest ich automatyzacja. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych zautomatyzowanych systemów magazynowych oraz specjalistycznego oprogramowania komputerowego możliwe jest skuteczne zarządzanie zarówno towarem, jak i powierzchnią magazynową. Automatyczne magazyny pozwalają zaoszczędzić czas, miejsce, a także ograniczają koszty zatrudnienia, ponieważ ich obsługa wymaga mniej licznego personelu. Zaletą automatyzacji jest również minimalizacja błędów wynikających z czynnika ludzkiego.

 

Systemy transportu wewnętrznego i wózki SLS

Dobra organizacja transportu wewnętrznego jest kolejnym elementem zwiększającym ergonomię logistyki magazynowej. Również tutaj z pomocą przychodzi automatyzacja. Automatyczne systemy transportu wewnętrznego umożliwiają szybkie przemieszczanie się produktów z miejsca na miejsce. Dobrym przykładem jest system wózków automatycznych SLS (Shuttle Loop System) składający się z kilku samojezdnych wózków poruszających się po zamkniętym obwodzie. Wózki automatyczne cechuje wysoki stopień elastyczności operacyjnej. Są niezastąpione do transportowania pudełek, kartonów, tac, półproduktów i wielu innych ładunków.

 

Jak znaleźć dobrego dostawcę automatyki magazynowej?

Szukając rozwiązań, które poprawią ergonomię logistyki magazynowej warto zapoznać się z ofertą firmy Cassioli obejmującą magazyny automatyczne do dużej pojemności składowania, magazyny wertykalne dla potrzeb wysokiego składowania przedmiotów o małych i średnich rozmiarach,  magazyny satelitarne do składowania na zwielokrotnionej głębokości oraz zaawansowane, automatyczne systemy transportu wewnętrznego. Wszystkie systemy Cassioli projektowane są indywidualnie i dostosowane do rozmiarów oraz rodzajów produktów.