wózków wahadłowych Monorail

Wózki wahadłowe cieszą się coraz większą popularnością w przemyśle. Właściciele linii produkcyjnych i magazynów chętnie sięgają po nie ze względu na ich funkcjonalność. W artykule tym przybliżamy funkcje, które mogą pełnić wózki wahadłowe Monorail, które można znaleźć w ofercie firmy Cassioli. 

 

Wózki wahadłowe Monorail – zastosowanie

 

Działanie tego rodzaju wózków oparte jest o specjalne prowadnice, które umieszczane są wewnątrz hali, czy też zakładu. Najczęściej stosowanym rodzajem prowadnic są szynowe – do budowy takie wózka stosuje się szynę profilową oraz cały zespół detali. Użycie odpowiednich elementów sprawia, że wózki mogą być użytkowane w temperaturze przekraczającej 80 stopni. Zapewnia to im dużą odporność na tarcia, która jest ważna szczególnie w kontekście funkcjonowania wózków w zakładach produkcyjnych. 

 

Wszystkie pracujące jednocześnie wózki wahadłowe pobierają prąd z jednakowego miejsca – linii dystrybucyjnej, do której są podłączone w momencie pracy. Przebiega ona wzdłuż całego szybu, dzięki czemu zasilanie jest jednakowe  na całym odcinku.

Głównym obszarem zastosowanie wózków widłowych są takie obszary jak medycyna, logistyka oraz produkcja. Swoje miejsce znajdą one również przy obrabiarkach oraz maszynach sortujący umieszczanych w magazynach. 

Dlaczego warto korzystać z wózków wahadłowych?

Wykorzystanie ich w procesach przemysłowych to przede wszystkim wygoda, którą zawdzięczają pełnej automatyzacji swojego działania. Dodatkowo tego typu rozwiązania to również szansa na oszczędność energii – kilka pojedynczych wózków zużywa jej znacznie więcej niż wózki wahadłowe zasilane energią z linii dystrybucyjnej.