automatyczne magazyny

Producenci systemów logistycznych bez przerwy dążą do udoskonalania swoich produktów. Efektem tych działań mają być lepiej zarządzane powierzchnie magazynowe, gdzie każdy metry jest zagospodarowany. Jednym z takich systemów, który pomaga usprawniać wiele zadań logistycznych, jest miniload. Jak działają automatyczne magazyny?

 

Miniload – co to takiego?

 

To nic innego jak zautomatyzowany system przechowywania i odbioru, który jest głównie stosowany w magazynach, gdzie magazynowane są kartony oraz małe pojemniki. Stosowany jest on w systemach belkowych i dotyczy wielopiętrowych powierzchni. Jego działania są zintegrowane z wieloma innymi oprogramowaniami oraz urządzeniami – podnośniki, uchwyty oraz mechanizmy układające. 

 

Cała konstrukcja MIniload oparta jest o system regałów paletowych, który jest powszechnie stosowany w magazynach na całym świecie. Składa się na nią wiele elementów w tym belki boczne, belki boczne i panele głębokościowe. Automatyczny magazyn powstaje na dedykowanych liniach produkcyjnych, co daje gwarancję wysokiej jakości wykonania. Produkcją tego systemu zajmują się doświadczone podmioty od lat działające w branży logistycznej.

Maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej – Miniload

Zastosowanie systemy typu Miniload to szansa dla właścicieli powierzchni magazynowych na maksymalne wykorzystanie powierzchni, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku małych ładunków, dlatego jest powszechnie stosowane przez właścicieli e-commerce, sieci handlowe i producentów części, ale swoje zastosowanie znajdzie również w innych branżach.