kluczowy parametr sortera magazynowego

Współczesna logistyka jest w coraz większym stopniu skoncentrowana na współpracy z e-commerce. Wymusza ona na właścicielach powierzchni magazynowych stosowanie nowoczesnych sorterów. Obsługa dużej liczby małych paczek, współpraca z dostawcami i kurierami wymaga produktu wysokiej jakości. Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego systemu?

 

Wydajność – kluczowy parametr sortera magazynowego

 

Kluczowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze sortera magazynowego, jest jego wydajność. Rozumiana może być ona na dwa sposoby. Przede wszystkim jest to maksymalna skuteczność, którą maszyna jest w stanie osiągnąć. Jest to liczba paczek, która zostanie posortowana w danej jednostce czasie. 

 

Drugim aspektem wydajności sortera magazynowego jest jej możliwy rozkładu pracy na dłuższy okres czasu. Wartość ta pozwala określić stopień efektywności systemu w ciągu całego dnia, tygodnia, czy też miesiąca. Takie dane są kluczowe do ustalania planów magazynowych.

 

Gabaryty ładunku – jaki rozmiar paczki w sorterze? 

 

Przy wyborze systemu do sortowania magazynowego należy zwrócić uwagę na dopasowanie jej rozmiarów do gabarytów towaru. Na rynku istnieje kilka rodzajów, które dopasowane są do konkretnych rozmiarów towarów. Inne stosowane są do kartonów, a inne na przykład do płyt CV. Parametr ten ma szczególne znaczenie w przypadku towarów o niestandardowych wymiarach. 

 

Innymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę – to łatwość obsługi, czas montażu, a także koszty eksploatacji. Jeżeli nie jesteśmy pewni, który rodzaj jest najlepszy, warto przed zakupem skonsultować się ze sprzedawcą. Z pewnością pomogą oni dobrać rodzaj sortera do potrzeb zgłaszanych przez klienta.