stoły obrotowe

W przemyśle liczy się dokładność i czas. Doskonale wiedzą o tym producenci artykułów, które stosowane są w halach produkcyjnych, czy też w centrach magazynowych. Dostarczają oni swoim klientom produkty, które pomagają starannie wykonywać swoje obowiązki, a jednocześnie ją przyspieszać. Jednym z takich produktów są stoły obrotowe, które można znaleźć w ofercie wielu dostawców artykułów dla przemysłu. W artykule tym sprawdzamy, jak można wykorzystać te produkty podczas wykonywanych prac.

 

Zastosowanie stołów obrotowych

 

Dla osób niezwiązanych z pracą w przemyśle, pojęcie stoły obrotowe może być mocno mylące.  Mają one jednak szerokie zastosowanie na halach produkcyjnych oraz w centrach magazynowych. Swoją nazwę zawdzięczają wyglądowi – z pozoru jest to zwykły stół, który może się obracać. Jakie faktycznie ma zastosowanie obrotowy stół w zakładach przemysłowych?

 

Jednym z przeznaczeń tego rozwiązania jest buforowanie detali. Przyspieszają one przemieszczanie się paczek, elementów, czy też gotowych produktów na linii montażowej, czy też produkcyjnej. Są ważną częścią stanowisk pracy w dużych zakładach produkcyjnych oraz w magazynach, gdzie są często używane do sortowania paczek. 

 

Stoły obrotowe mogą stanowić miejsce odbioru lub miejsce zmiany kierunku przemieszczania się ładunku. Bez trudu można dopasować ich rozmiar oraz funkcjonalność do potrzeb danego stanowiska pracy, dzięki czemu ich użycie jest proste. Producenci chętnie podejmują współpracę z klientem celem uzgodnienia możliwie najlepszych parametrów stołu, który finalnie spełni oczekiwania zamawiającego. To dla jego wygody i komfortu są one produkowane.