systemy na lotniskach

Głównym wzywaniem logistycznym na lotniskach jest właściwe zarządzanie przemieszczaniem oraz nadzorowaniem bagażu pasażerów. Szybkość, dokładność i bezpieczeństwo to przymiotniki, które cechować powinny każdy system sortowania oraz nadzorowania bagaży. Innym wzywaniem, stojącym przed lotniskami, zwłaszcza we współczesnym świecie, w którym groźba zamachów terrorystycznych staje się coraz bardziej realna, jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom oraz osobom przebywającym na lotnisku. Dlatego też wciąż ulepsza się stanowiska kontroli pod kątem ich czułości na wykrywanie materiałów radioaktywnych czy wybuchowych. Przenośniki taśmowe oraz sortery, w związku z wciąż rosnących ruchem na lotnisku i powiększającą się rok rocznie liczbą pasażerów, muszą działać coraz sprawniej i szybciej, aby zapewnić płynność działania portu lotniczego. Nasz firma oferuje Państwu nowoczesne rozwiązania w zakresie logistyki lotniskowej, będące przyszłością portów lotniczych. Więcej o nich w naszym wpisie.

Jak działają systemy RFiD?

Jednym ze współczesnych logistycznych rozwiązań na lotniskach są systemy RFiD, analizujące fale radiowe i w ten sposób identyfikujące osoby oraz przedmioty na odległość. Do analizowanego urządzenia doczepia się nadajnik elektroniczny z zakodowanymi danymi. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposób zapewnienia bezpieczeństwa.

Sortery magazynowe zapewniają płynność obsługi

Płynność obsługi ruchu lotniczego zapewnią z kolei wydajne sortery, których działanie dostosowane jest do przewidywanego obciążenia pracą, gabarytów ładunków czy ich rodzaju. Nasza firma oferuje Państwu zaprojektowanie profesjonalnej stacji sortującej, na podstawie badań natężenia hałasu i łatwość obsługi, razem z usługą rozmieszczenia sorterów.

Bagaż pod kontrolą

W dzisiejszych czasach olbrzymie wyzwanie stanowi zapewnienie bezpieczeństwa. Pomoże w tym nasz autorski system Fast 2 Check. Proces odbierania tac został  nim w pełni zautomatyzowany, a zarządzanie podejrzanym bagażem rozdzielone od zarządzania resztą ładunków, na skutek czego zwiększony zostaje przepływ pasażerów. Na żadnym lotnisku nie może zabraknąć również karuzel transportowych. Te oferowane przez nas są kompatybilne ze stacjami sortującymi i z przenośnikami taśmowymi. Charakteryzują się cichą pracą i dostępne są wielu wariantach:

  • nachylonym,
  • z płytami płaskimi,
  • z płytami gąsienicowymi.

Przed logistyką lotniskową stoją zatem spore wyzwania. Aby im sprostać, warto wyposażyć port lotniczy w nowoczesne urządzenia, które nie tylko zapewnią pasażerom bezpieczeństwo, lecz również usprawniają ruch.