Transport linii montażowej 

Przenoszenie linii montażowej jest ogromnym wyzwaniem, z którym boryka się wiele firm zmieniających swoje siedziby. Ze względu na ogromną powierzchnię, masę i poziom skomplikowania – relokacja takiej części produkcyjnej wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Należy również odpowiednio przygotować się do tego zadania. Jak to zrobić profesjonalnie, aby sama przeprowadzka poszła szybko?

Przygotowanie do relokacji – o czym pamiętać?

Dobrze przygotowany plan to połowa sukcesu w przypadku relokacji linii montażowej. Samo zadanie jest bardzo skomplikowane, dlatego warto podzielić plan na kilka części, które będą odpowiadać etapom samej przeprowadzki. W pierwszej kolejności należy dokonać dokładnego pomiaru linii, a następnie ocenić jej przypuszczalną masę – pomóc w tym może sam producent urządzeń. 

Kolejnym etapem relokacji linii montażowej jest demontaż, a także pakowanie maszyn i urządzeń. Na tym etapie potrzebna może być pomoc specjalistów, ponieważ źle zabezpieczony ładunek może ulec zniszczeniu podczas pokonywania kolejnych kilometrów.  Przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń, linia zostanie przystosowana do transportu.

Transport linii montażowej 

W przypadku relokacji linii sam transport może stanowić największe wyzwanie logistyczne. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaka trasa jest do pokonania – im dłuższa, tym większy problem dla przewoźnika. Potrzebne do celu będą oczywiście specjalne pojazdu, które będą w stanie zmieścić wielkopowierzchniowe gabaryty linii, a także skutecznie przemieszczać się z ogromnym obciążeniem. Jeśli nie posiadasz takiego sprzętu w swojej firmie, warto skorzystać z pomocy specjalistów – takimi są bez wątpienia pracownicy firmy Cassioli.