kilka rodzajów wózków bez napędu

Wykonywanie prac magazynowych, czy też przy liniach produkcyjnych wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o pojazdach, które ułatwiają transport towarów z jednego miejsca na drugie. Najczęściej do tego zadania stosuje się wózki widłowe różnych rozmiarów. Ich zastosowanie nie jest jednak możliwe w każdym miejscu magazynu, wymaga również posiadania odpowiednich uprawnień, których często brakuje pracownikom. Warto więc wyposażyć swoją w firmę o wózki bez napędów – jakie rodzaje możemy spotkać?

 

Wózki bez napędu – wykorzystanie w magazynie

 

Transport towaru z jednego miejsca magazynu do innej części hali to podstawowe zadanie wielu osób zatrudnionych w centrach logistycznych. Najczęściej nie jest to odległość daleka, a ciężar samego towaru nie jest zbyt wysoki. Żeby jednak móc sprawnie oraz efektywnie je wykonywać potrzebny jest sprzęt odpowiedniej jakości.

 

Stosowane w halach magazynowych wózki bez napędu są to różnego rodzaju platformy i środki transportu, które doskonale sprawdzają się do przewozu towarów na niewielkie odległości. Budowa wózków bez napędu pozwala na sprawne ładowanie i rozładowywanie rzeczy, a także prostą obsługę. Muszą być przy tym również lekkie oraz wygodne w prowadzeniu.

 

Rodzaje wózków bez napędu

 

W sprzedaży możemy znaleźć kilka rodzajów wózków bez napędu. Najpopularniejsze są wózki podnoszące oraz wózki kontenerowe, które pokrytą są siatką. Umożliwiają one przewożenie w prosty sposób towarów różnego rodzaju. Do kupienia są również stoły warsztatowe oraz platformy. Każdy z tych rodzajów przeznaczony jest do innej specyfiki pracy – warto więc dokładnie przyjrzeć się każdemu przed podjęciem decyzji o zakupie.