Rozwiązania IT w automatycznych systemach transportowych

Współczesne magazyny automatyczne, linie produkcyjne i montażowe nie byłyby tak wydajne, gdyby nie zaawansowane rozwiązania IT, dzięki którym można nad nimi zapanować. To właśnie z nich wynika precyzja i rzetelność maszyn. Perfekcyjna konstrukcja maszyny i jej funkcjonalność byłyby niczym, gdyby nie system, który mówi jej, co ma robić.

Magazynowanie

Dopracowany system IT, który steruje procesami w magazynie jest w zasadzie jego sercem. To dzięki poleceniom wydawanym cyfrowo przez człowieka automatyczny magazyn wie, skąd ma pobierać towar, oraz dokąd go przetransportować. Dzięki pełnej komputeryzacji właściciel magazynu w każdej chwili może sprawdzić, co się w nim znajduje, a co (i kiedy) wyruszyło w drogę do klienta. Systemy magazynowe mogą być również sterowane ręcznie, jeśli zachodzi taka potrzeba. System IT jest oczywiście dopracowywany do wymagań klienta i specyfiki magazynowanego towaru.

Produkcja

Inteligentne systemy IT są również niezbędne przy obsłudze linii produkcyjnych. To dzięki nim roboty wiedzą, co i jak mają montować, malować,  frezować, czy w inny sposób wykonywać swoje obowiązki. Możliwość dokładnego planowania i sterowania operacjami przy linii montażowej umożliwia jej płynną pracę. Dzięki informacjom pochodzącym z systemu, który pilnuje całego procesu, możliwa jest dokładna synchronizacja kolejnych etapów.

Testowanie

Dedykowane systemy IT są również niezbędne do obsługi linii testowych. Urządzenia testowe otrzymują dzięki nim polecenia, co mają zrobić z testowanym produktem. Tego typu rozwiązania są najczęściej stosowane przy produkcji urządzeń AGD. Dzięki tej technologii producent otrzymuje dokładny i czytelny raport z tego, jak dany sprzęt wypadł na teście. Najlepsze systemy do testów obsługują nie tylko proste roboty, ale mogą być też dostosowane do testów np. z użyciem kamer termowizyjnych. Oczywiście każdy system jest dopracowywany do wymogów danego klienta i w razie potrzeby integrowany z jego własnymi systemami.