magazynach wysokiego składu

Nowoczesne technologie przesiąkają coraz większą ilość dziedzin życia. Ich zastosowanie dociera również do logistyki, gdzie powszechne staje się wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań do usprawniania pracy magazynów. Jednym z takich rozwiązań są satelity, które stosowane są w magazynach wysokiego składu. Na czym polega ich działanie?

 

Satelity do składowania towarów – czym są? 

 

Systemem, o którym mowa to satelity iSAT – specjalne platformy pomiędzy regałami. Poruszają się one po wyznaczonych torach, a ich zadaniem jest zdejmowanie i wkładanie towaru w odpowiednie miejsca na magazynie. Cały ten proces odbywa się w pełni automatycznie, dzięki czemu nie ma konieczności angażowania w te pracę człowieka. 

 

Satelity iSAT wyposażone są w WiFi, które zapewnia odpowiednią komunikację pomiędzy pilotem odpowiedzialnym za sterowaniem, a samym urządzeniem. Przekazują w ten sposób informacje o wykonanych zadaniach, a także przedstawiają aktualne położenie, czy też poziom naładowania akumulatora.  

 

Zalety satelit iSAT – dlaczego warto je stosować? 

 

Stosowanie tego typu rozwiązań pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych, co ma ogromne znaczenie w logistyce. Dodatkowo, większość procesów odbywa się w pełni automatycznie, dzięki czemu nie ma konieczności zatrudniania nadmiernej ilości pracowników. Zastosowanie satelitów iSAT nie wymaga również dostosowywania wyglądu magazynu – wystarczy zamontować regały o odpowiedniej odległości. 

 

System jest prosty w obsłudze i bezpieczny, do zarządzania nim wystarczy specjalne szkolenie, które pozwoli pracownikowi nabyć wiedzę, o zasadach działania oprogramowania. Po jego odbyciu, wprowadzenie systemu do firmy stanie się możliwe.