Zalety rozwiązań SLS

Wózki samojezdne SLS całkiem zrewolucjonizowały systemy transportowe. Najprościej mówiąc, cały system to szereg samojezdnych wózków, poruszających się po zamkniętym obwodzie.  Posiadają szereg zalet, które sprawiają, że są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne wózki widłowe i inne sposoby przewożenia towarów. Coraz częściej można je spotkać w różnego rodzaju magazynach. Poruszają się szybko i niezależnie od siebie. Można nimi transportować palety, kartony, tace, ale również produkty umieszczone w nich luzem. Udźwigną towary o wadze nawet do 1500kg. Dlaczego tak wiele przedsiębiorstw decyduje się na montaż tego systemu?

Uniwersalność

Wózki samojezdne SLS są uniwersalne, jeśli chodzi o montaż szyny. Może ona być zamontowana na podłodze, wtedy do wózków mogą mieć łatwy dostęp pracownicy poruszający się po magazynie. Jednak szynę wózków SLS można również zamontować na dużo wyższym poziomie. Dzięki temu cały system nie zajmuje zbyt wiele miejsca w hali, którą można zaadaptować na inne potrzeby, podczas gdy wózki przemieszczają się np. pod sufitem. Wózki samojezdne SLS są uniwersalne również jeśli chodzi o sterowanie. W dobie, gdy większość urządzeń łączy się poprzez WI-FI, nie może tej opcji zabraknąć również w magazynach. Tam, gdzie występują zakłócenia sygnału, stosuje się nowoczesną technologię R-Coax.

Ekonomia

Wózki zasilane są energią elektryczną. Mogą ją one pobierać na całej długości szyny. Są o wiele bardziej ekonomiczne w używaniu, niż tradycyjne systemy 3transportowe. Wózek poruszający się wahadłowo zużywa mniej energii niż kilka klasycznych przenośników, które miałaby przetransportować towar na skomplikowanej trasie o dużej długości. Jest też mniej skomplikowany w budowie, a co za tym idzie, dużo bardziej bezawaryjny. Zadania poszczególnych stacji roboczych mogą być na bieżąco zmieniane. Zmiany nie wpływają jednak na wydajność całej linii i nie zakłócają jej pracy. Kolejną zaletą systemów SLS jest również to, że mają prostsze komponenty sterownicze.https://cassioli.com.pl/wp-admin/post-new.php?post_type=blog