układnice pojemnikowe

Już na etapie projektowania powierzchni magazynowych, istnieje ogromna liczba możliwości możliwych rozwiązań. Jednym z ciekawszych jest wykorzystanie układnic pojemnikowych, które cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli i zarządców powierzchni magazynowych. Jakie są zalety takich układnic i gdzie znajdą one swoje zastosowanie?

Czym są układnice pojemnikowe 

Układnice pojemnikowe są elementem wyposażenia automatycznych magazynów pojemnikowych. Cały system, w którym się znajdują, sterowany jest przy pomocy innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala znacząco zniwelować ryzyko występowania błędów, które są powszechne podczas ręcznego sterowania systemem.

Budowa takie systemu jest bardzo prosta. Magazyn składa się z korytarza roboczego, w którym umieszcza się układnice. Po obu stronach korytarza umieszczone są specjalne regały, na których umieszczane są pojemniki – regały są do tego celu specjalnie przygotowane. Rozwiązanie to można spotkać już tysiącach magazynów na terenie całego kraju!

Układnice pojemnikowe – zalety stosowania

Zastosowanie układnic pojemnikowych ma ogromną liczbę zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo ergonomiczne, ponieważ składowanie towaru odbywa się bardzo szybko i wygodnie. Dodatkowo niwelowane jest ryzyko występowania błędów i przerw w pracy, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań IT.

Taki system to również ułatwienie dla samych pracowników, którzy mogą na bieżąco wykonywać inwentaryzację towaru. Układnice pojemnikowe, ze względu na swoją budowę pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynu. Znacząco przekłada się to na zyski, które osiąga firma logistyczna, czy też sam magazyn.